Aktualności

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

• autor: jokosep, 2013-11-18 12:46

Nastał czas odpoczynku i podsumowań.... Tak więc podsumujmy rundę jesienną w wykonaniu naszych zespołów.

Zacznijmy od seniorów Sępa, którzy po 20 latach gry w okręgówce muszą zadowolić się zmaganiami  w A klasie. Niestety gra w A klasie - to mniej meczów, słabsze drużyny, gorsze warunki do gry... Pośród 6 A-klasowych grup trafiliśmy do natrudniejszej razem z silnymni drużynami z Mostkowa oraz Barlinka. Pierwszy mecz - to srogie lanie właśnie od drużyny Korala (aż 5 starconych bramek). Kolejne mecze to już same zwycięstwa, czasem wymęczone jak m.in. z Żabowem czy Różańskiem. W Różańsku kontuzja kapitana drużyny Piotra Tyburczego wyklucza Go z udziału w kolejnych meczach. Jest to spore osłabienie zespołu. W meczu z Sarbinowem do zespołu wraca Paweł Kołatkiewicz, w meczu tym hat-trika strzela Daniel Skrzypczak. Tydzień później wygrywamy ważny mecz z ówczesnym liderem Pogonią Barlinek. Niestety kolejny mecz remisujemy 2:2 u siebie z Piastem Piaseczno, usprawiedliwiem jest brak 3 podstawowych zawodników (Piska, Olszówki i Tyburczego). Ostatni mecz rundy to również wymęczone 3 pkt na trudnym boisku w Rowie. Rundę jesienną sezonu 2013/2014 kończymy na2 miejscu.

W liczbach wygląda to następująco:

punktów zdobytych 28, 9 wygranych, 1 remis, 1 porażka

najwyższa wygrana 6:1 z GKS Golenice

najwyższa przegrana 0:5 z Koralem Mostkowo

bramki: zdobyte 33, starone 14

strzelcy bramek:  Piska Daniel 7 (zaznaczyć należy że Daniel wystąpił w 7 meczach, w meczu z Boleszkowicami strzelił hat-tricka), po 6 bramek zdobyli Daniel Skrzypczak i Piotr Tyburczy , 5 bramek strzelił Dominik Olszówka, 4 Piotr Stawniak, 2 bramki zdobyli Patryk Filipowicz i Tomek Żółkiewicz a 1 Krystian Kuźmiński

najdłużej na boisku 990 minut (wszystkie mecze) przebywał Paweł Świątek, tuż za nim Patryk Filipowicz 920 minut i Dominik Olszówka 900 minut. Pewnie zarówno Patryk jak i Dominik byli by również tyle samo czasu na boisku co Paweł ale jednego wykluczyła kontuzja a drugiego pauza meczu za kartki.

Zawodnicy występujący w rundzie jesiennej: Przemysław Rożuk, Stanisław Warejko, Paweł Świątek, Patryk Filipowicz, Kacper Bulanowski, Artur Szulczewski, Dominik Olszówka, Piotr Tyburczy, Piotr Stawniak, Daniel Miszczuk,Dawid Wilk, Paweł Kołatkiewicz, Paweł Stawniak, Daniel Skrzypczak, Eryk Zarębski, Krystian Kuźmiński, Daniel Piska, Tomasz Żółkiewicz oraz Daniel Szulczewski, Dawid Porada, Krzysztof Sędrowski i Marek Lewandowski.

Juniorzy zakończyli rundę na 6 miejscu zdobywając 12 punktów. Trampkarze wygrali tylko jeden mecz, resztę niestety przegrywając. W grupach młodzieżowych bardziej liczy się fakt, że uczestniczą w rozgrywkach niż ich wyniki. Nie mamy obowiązku posiadania żadnej grupy młodzieżowej, ale bez młodziezy za klika lat nie było by klubu.